قسمت یک/ 

به گزارش پرس نیوز٬ امیر سرتیپ خلبان ایزدی فر در گفت و گو‌با سایت خبری پرس نیوز گفت: تاریخ سراسر فراز و نشیب کشور عزیز ما٬ وقایع تلخ و شیرینی را به خود دیده است که در این میان٬ شکست ها و پیروزی های فراوان به همراه داشته است و وقایع نگاران٬ همه را از سینه پر سوز خود به نگارش در اورده اند که ما و ایندگان از انها اگاهی پیدا کرده پند بگیریم که گفته اند ازموده را ازمودن خطا است. مواردی را که به عرض میرسانم تنها و تنها مکنونات قلبی خود به عنوان یک ایرانی مسلمان که کشور خود را عاشقانه دوست داشته و در راه سربلندی و پیشرفت ان از جان و دل از فرزند٬ عیال و مادیات گذشته و همواره به منافع ملی که از اهم وظایف او است فکر کرده و موضعی ثابت قدم و روشن داشته و از دو رویی و نفاق بیزار است بیان میکنم و پرونده سی و یک سال خدمت من بیانگر صداقت و دوستی من است و قبول این سخن از یکی از مسوولان عقیدتی ی که به من گفته اند ما ا‌ز ناحیه شما و امثال شما نگرانی نداریم چون کردار شما مشخص است دلواپسی ما از کسانی است که هر لحظه به رنگی در امده و برای منافع شخصی خود دست به هر کاری می زنند که متاسفانه کشور عزیز ما بیشترین صدمه را از این گونه افراد خورده است.مکتب انسان ساز اسلام مانند سایر ادیان الهی از سوی رسولان خداوند٬ پیام ازادگی٬ عزت و شرف انسان را به ارمغان‌اوردند تا‌‌‌‌‌‌ از قید و بندهای تنیده مادی٬ و خود پرستی های پیرامون خود رها شده تا طبق فرمایش پیامبر اسلام قولو لااله الله الا الله تفلحو٬ بگویید هیچ خدایی به جز خدای نادیده نیست تا رستگار شوید انسانی موحد و خدا پرست تربیت شوند و به رستگاری برسند.پیش از دعوت ایرانیان به پذیرش اسلام٬ نیاکان ما و مکتب توحیدی را قبول داشته به تمام فنون ی٬ کتابت٬ هنری٬ معماری٬ لشگری و کشوری اشنا بودند که نمونه ای از ان را در کتاب خدمات متقابل اسلام و ایراناستاد مطهری شهید می توان دید که شاعران توانای ما که امروزه شهرت جهانی داشته٬ قران را خوب درک کرده و اشعار زیبای خدا شناسی و اسلامی را به طور احسن برای ایرانیان فارسی زبان به نظم در اورده اند که از امر به معروف و نهی از منکر پر است می توان از سعدی شیرین سخن که استاد پند و اندرز به همه اقشار جامعه به خصوص فرمانروایان مستبد و قدرت طلب که می فرماید: پادشاهی کو روا دارد ستم بر زیر دست٬ دوستدارش روز سختی دشمن زور اور است٬ با رعیت صلح کن از کین خصم ایمن نشین٬ زانکه شاهنشاه عادل را رعیت لشگر است‌‌. قدرت طلبی های بنی امیه و عباسی با سو استفاده از اسلام و ایه های شریف قران کریم برای سرکوبی و اعمال نیات شوم قدرت طلبی خود٬ ایرانیان مبارز را عجم٬ مجوس٬ رازقی و زندیق مینامیدند و نابود میکردند‌‌‌‌‌ و تحقیر بسیار روا میداشتند در صورتی که انان با درک واقعی ا‌ز اسلام و قران که میفرماید یا ایها الناس انا خلقناکم من ذکر و انسا و جعلناکم شعوبا. همه پیش خداوند برابرند به جز کسانی که تقوایشان بهتر باشد همان گفتار نیک٬ پندار نیک و کردار نیک که ایرانیان به ان پایبند بودند٬ گرامی ترند  زیر بار ستم و سرکوب نمیرفتند.در گذر قرون متمادی٬ ایرانیان به رهبران مذهبی٬ سادات و نوادگان اهل بیت به ویژه مولا امیرمومنان که شاه مردان لقب دارند که شاعر توانا شهریار گفته اند: به جز از علی که گوید به پسر که قاتل من٬ چو اسیر توست اکنون به اسیر کن مدارا

بنا به فرمایش خداوند در قران کریم ان الانسان لفی خسر سوره والعصر٬ بعضی انسان های دورو و منافق٬ همواره از احساسات پاک ایرانیان با انان از اسلام و قران سو استفاده نموده چون قران در چندین سوره میفرماید لاکن اکثرهم لا یعقلون و لا یعلمون٬ یعنی میگویند ولی عمل نمیکنند٬ میخواستند به امیال عوام فریبانه خود برسند که البته اندک بودند ولی همان اندک هم ضربه های شدیدی را به دنبال داشته و همواره با دربار و درباریان و نشر داشتند.‌‌اگر به تصور٬ مقایسه ای از انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی که همه اقشار به ویژه ارتش که ت را پناه خود برای ستم خواهی و رو راستی به دور از ت بازی میدانستند و دعوت پیامبر در صدر اسلام در مبارزه با اجانب با مردم بوده اند که نمونه های ان٬ انقلاب مشروطیت و‌ ملی شدن صنعت نفت و غیر بوده٬ قوانین اسلامی بر این سرزمین مقدس ایران حاکم  گردید و بدانیم که انسانی که خداوند در قران کریم میفرماید: ان الانسان لفی خسر٬ همان انسانی است که ۱۴۰۰ سال و اندی سال قبل از بدو خلقت انسان بوده با تمام غرایض قدرت خواهی٬ جاه طلبی٬ زیاده خواهی حرص و از٬ حسادت و حق طلبی و غیر که خداوند در ذات انسان نهاده٬ تفاوتی با انسان امروز نداشته و با همان مشکلات و معضلاتی که پیامبر با ان مواجه بوده اند امام خمینی هم داشتند و این مساله انگ٬ نژاد٬ لباس٬ مقام٬ مذهب و زبان نمی شناسد.بنا به فرموده قران کریم انسان زیان کار است.

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها